הרצאות בנושאים שוניםבעמוד זה, תמצאו פירוט על הרצאות בהנחייתי, בנושאים הנסובים סביב טיפול משפחתי: המשפחה כיחידה שלימה והפרט בתוכה, וכן אודות השתלבות הטיפול המשפחתי בין מיגוון סוגי הטיפול השונים, כחלק מתפיסה כוללנית - אינטגרטיבית.

לתיאום הרצאה או לכל פנייה, ניתן ליצור עימי קשר בעמוד "צרו קשר".1. איך להורות בעידן אינטרנטי משתנה?

בעידן שלנו, בו התקשורת נהייתה, כמעט לחלוטין, אינטרנטית וממוסכת - ההורות מאותגרת עוד יותר מבעבר.
בהרצאה נדון בהשפעות התקשורת, על הורים וילדים והקשר ביניהם. נציע דרכים לגיבוש הורות מחוברת ותומכת. נדגיש את תפקיד ההורים כיום, במציאות משתנה ללא הרף.

2. משפחת המוצא שלי - תעודת זהות של משפחה.

לכל אחד מאיתנו ״משפחת מוצא״ - אותה משפחה אליה נולדנו. גם אם נרחיק נדוד, משפחת המוצא שלנו תשאר בתוכנו. בהרצאה, נכיר את מאפייני ״משפחת המוצא״ של כל אחד מאיתנו, נציג את היחידה המשפחתית כ״יצור ייחודי״ שלנו ונציע דרכים לגשר בין ״משפחת המוצא״ שלנו לבין ״המשפחה הגרעינית״ שאנו יוצרים.

3. גישות מרכזיות בטיפול משפחתי

הטיפול המשפחתי ״נולד״ בתוך הגישות הטיפוליות הדינאמיות. כמה מהגישות הפכו לבסיס ממנו נבנו מודלים וכלים טיפוליים. בהרצאה נתוודע לארבע מגישות היסוד בטיפול המשפחתי ונדגים את העבודה לפיהן בטיפול המשפחתי.

4. הטיפול המשפחתי בעולם הטיפול

הטיפול המשפחתי הינו ״פרוסה״ ב״עוגת״ העולם הטיפולי. בהרצאה, נסקור את המשותף והמיוחד לטיפול המשפחתי מול שיטות טיפול אחרות. נציג אפשרויות עבודה משולבות עם טיפול משפחתי, בראייה הוליסטית ומתוך תפיסה אינטגרטיבית.

5. ״הסיפור האישי״ השזור בטיפול המשפחתי

לכל אדם ״ספור אישי״ משלו, הספור האישי מעצב את דרכו של בעליו ומלווה את האדם בכל אשר ילך. בהרצאה נכיר את המושג ״ספור אישי״ (״נראטיב״), נראה כיצד הנראטיב של היחיד פעיל בתוך המשפחה ונציע דרכים לעבודה טיפולית, דרך הסופר האישי במהלך טיפול משפחתי.

6. אינטראקציות וקונפליקטים במשפחה - אתגר בטיפול משפחתי

בתחילת חיינו, כל אחד מאיתנו, חש וסופג, את כל סוגי האינטקאקציות, בסביבת גידולו. כפעוטות וילדים למדנו לחקות ולהעתיק אינטראקציות, שנהיו חלק מדפוסי התנהלותנו ואישיותנו. בהרצאה, נבחן את המושגים ״אינטראקציות״ ״קונפליקטים״ ו״דפוסי תקשורת״. נציג דרכים לטיפול משפחתי שמטרתם התרת הקונפליקטים במשפחה ובכלל.